loader

PŘEDSTAVUJEME VÁM PARTNERY PROJEKTU IKAP II

partner číslo 9: Střední průmyslová škola, Střední odborné učiliště a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Kolín

Škola, která tě bude bavit!

 

SPŠS a JŠ KOLÍN je nejstarší střední odbornou školou v kolínském okrese. Je to škola s bohatou tradicí. Od roku 1872, kdy byla pro řemeslnické učně zavedena průmyslová škola večerní, existuje nepřetržitě s různými názvy do dnešní doby. Na škole se od jejího založení vždy vyučovalo strojírenským oborům, v určitých obdobích také oborům stavitelským, umělecko-průmyslovým, elektrotechnickým, železničním a také chemickým. Od 1. ledna 1998 je součástí školy Střední odborné učiliště strojírenské, Odborné učiliště a Učiliště. Sloučením SPŠ a SOU vznikla v okrese Kolín jediná škola, která poskytuje svým žákům ve strojírenských oborech střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou. v současné době škola sdružuje relativně samostatné výchovně vzdělávací součásti: Střední průmyslovou školu, Střední odborné učiliště a Jazykovou školu s právem státní jazykové zkoušky.

Naše škola je COOL!

Naše škola není jen o výuce, ale naši studenti se účastní i nejrůznějších soutěží doma nebo v zahraničí, ze kterých si přivážejí nejen četná ocenění, ale nacházejí zde nové přátele a poznávají svět, seznamují se s jinými kulturami a zažívají mnohá dobrodružství nebo jen tak užívají studentského života, než složí zkoušku z dospělosti a vydají se do světa. Jednou z mnoha výhod našich studentů je jejich všestrannost, kterou umí správně využít. Každý náš jednotlivý student je osobnost, které není cizí slovo spolupráce a tým, proto naši studenti dosahují neuvěřitelné výsledky. Takže neváhejte a přijměte naši pozvánku na tuto skvělou jízdu a přidejte se k našemu týmu!

Přidej se k našemu týmu – nejsme jen škola, JSME BUDOUCNOST!

Baví tě technika? Počítače? Grafika? Moderní technologie? Auta? Tak to jsi u nás správně! Ano, všemu tomuhle se na naší škole věnujeme. To není zdaleka vše! Naučíš se mnohem více. Koukni se studentské video svých budoucích spolužáků, jak to u nás na škole vypadá, nebo se zastav na si domluv schůzku.

Líbí se ti u nás na škole, ale nevíš, co bys přesně chtěl studovat?

Řešení je jednoduché, podívej se na studijní obory, které nabízíme. Určitě se ti bude nějaký líbit, nabízíme totiž jak maturitní, tak učňovské obory. Každý obor ti přinese něco jiného. Záleží na tobě, co bys jednou chtěl dělat... konstruktéra, technologa, designéra... nebo naopak bys rád pracoval se stroji přímo na dílně? Stačí si jen vybrat, co je pro tebe to pravé! Stále ještě tápeš? Kontaktuj nás a můžeš si projít školu, zeptat se na vše, co tě zajímá.

Odkaz na nabízené obory: 

https://www.sps-ko.cz/obory/

Video prezentace o oborech na 

 

4ALLGENERATIONS = IKAP II

V rámci projektu IKAP II – Implementace Krajského akčního plánu II Středočeského kraje, SPŠS a JŠ Kolín modernizuje vybavení školy v podobě nových CNC strojů, robotů, 3D tiskáren, IT vybavení apod., ale zejména se snaží zpřístupnit veškeré moderní technologie a zázemí školy žákům ZŠ, studentům SŠ, členům spolku Kolínští strojaři z. s. a široké veřejnosti v podobě workshopů, seminářů, kroužků, soutěží či exkurzí. Za cíle si projekt klade zvýšit rozvoj jazykové, čtenářské, digitální gramotnosti pro lepší konkurenceschopnosti absolventů školy na trhu práce, podpořit rozvoj polytechnického vzdělávání, provázat školu se zaměstnavateli, podpořit kreativitu a invenci dětí, žáků, studentů a vytvořit prostor pro sdílení zkušeností a dovedností dětí, rodičů, ale i prarodičů. Učíme se celý život, takže na naši školu patří všichni bez rozdílů pohlaví a věku.

Zapojení školy do projektu v odkaze: https://www.sps-ko.cz/ikap-ii/

 

 

P_09_Medailonek_foto 1_SPSSaJSKOLIN

P_09_Medailonek_foto 2_USPECHY

P_09_Medailonek_foto 3_OBORY

P_09_Medailonek_foto 4_IKAP