loader

PŘEDSTAVUJEME VÁM PARTNERY PROJEKTU IKAP II

partner číslo 23: Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Kladno, Dubská

Jsme pyšní na skvělé žáky, kteří vítězí v odborných soutěžích, a především jsou úspěšní i ve svém dalším profesním životě.

 

Jsme moderní technická škola s více než 80letou tradicí, které si vážíme, ale pyšní jsme především na svou současnost. Na atmosféru ve škole. Na skvělé učitele, které baví jejich práce, a proto umí žáky nejen naučit, ale i nadchnout pro jejich obor. Na nadprůměrnou úspěšnost u maturitních i závěrečných zkoušek. Na skvělé žáky, kteří vítězí v odborných soutěžích, a především jsou úspěšní i ve svém dalším profesním životě.

Během posledních dvou let se nám prostřednictvím evropských projektů podařilo do rozvoje školy investovat téměř 120 milionů korun. Novými technologiemi jsou vybavené prostorné dílny odborného výcviku – najdete zde například robotické manipulátory, CNC 5osé soustružnické centrum, CNC frézu, CNC soustruh, univerzální soustruhy i frézky, interaktivní výukové moduly instalatérských prací, tréninkové centrum praktických instalatérských dovedností, nové zvedáky, nová pracoviště elektropneumatiky, regulací a pohonů atd.

Vybudovali jsme vlastní Hasičské výcvikové centrum se zakouřovacím polygonem včetně žárové zóny vybavené další moderní požární technikou – dýchací přístroje se zkušební a plnící technikou, termokamery, stříkačky, čerpadla, elektrocentrály, vyprošťovací zařízení, výcvikový motorový člun a rafty, cvičné figuríny, zásahové obleky, přívěs s výbavou pro hašení, radiostanice atd.

Máme novou počítačovou učebnu pro výuku odborných předmětů strojních a další pro výuku odborných předmětů elektro, laboratoř strojního měření, specializovanou učebnu Základů přírodních věd. Nové počítače najdete i v učebnách Informačních a komunikačních technologií. Modernizovali jsme učebnu cizích jazyků. Škola se stala bezbariérovou a máme WI-FI připojení ve všech budovách.

Díky projektu Implementace Krajského akčního plánu Středočeského kraje – IKAP - jsme jako partner Středočeského kraje získali 30 sestav stolních PC včetně monitorů, klávesnic a myší, a díky tomu jsme obnovili vybavení v jedné z našich 5 počítačových učeben. Díky pozitivním zkušenostem s tímto projektem jsme se zapojili i do jeho 2. etapy IKAP II, která bude realizována v letech 2021 – 2023. V rámci tohoto projektu získáme novou učebnu virtuální reality s kompletním vybavením pro 15 žáků a dovybavíme školu dalšími moderními digitálními technologiemi na multimediální výuku – 15 stolních počítačů, 15 notebooků a interaktivní tabuli s interaktivním projektorem, to vše s potřebným výukovým softwarem. Získáme finanční prostředky na doučování žáků ohrožených školním neúspěchem i na pozici Školní kariérový poradce.
Jsme ale přesvědčeni, že pro vzdělání jsou důležité i naše osobní zkušenosti, a proto organizujeme zahraniční výměnné praxe nebo poznávací pobyty - pravidelně jezdíme do Francie, Anglie, Německa i na Slovensko.

Každý rok pořádáme lyžařské zájezdy, sportovní kurzy, adaptační kurzy, exkurze i zajímavé workshopy. Velký zájem je o kroužky, které jsou pro žáky samozřejmě zdarma. Mezi ty nejoblíbenější patří Programování, Elektronika, Konstrukce a oprava motorových vozidel, Posilování, Kolektivní sporty a Fyzická příprava pro žáky oboru Požární ochrana.

Nedílnou součástí školy je náš Domov mládeže s možností celodenního stravování, ve kterém mohou žáci využívat např. dobře vybavenou posilovnu, tělocvičnu či WI-FI připojení. O spokojenost našich žaludků se starají kuchaři z naší vlastní kuchyně, k dispozici jsou 3 jídelny a 2 kiosky.

A jaké obory u nás můžete studovat?

 • 39-08-M/01 Požární ochrana (Strojník požární techniky)
 • 26-41-L/01 Mechanik elektrotechnik
 • 68-42-M/01 Bezpečnostně právní činnost (obor je ve schvalovacím řízení)
 • 23-68-H/01 Mechanik opravář motorových vozidel
 • 23-55-H/02 Karosář (Autoklempíř)
 • 26-57-H/01 Autoelektrikář
 • 26-51-H/01 Elektrikář
 • 23-51-H/01 Strojní mechanik (Zámečník)
 • 23-56-H/01 Obráběč kovů
 • 36-52-H/01 Instalatér
 • 39-41-L/51 Autotronik
 • 26-41-L/52 Provozní elektrotechnika
 • 23-43-L/51 Provozní technika

A co ještě byste o nás měli vědět? V roce 2019 jsme se podle hlasování absolventů středních škol z celé České republiky stali druhou nejoblíbenější a nejoceňovanější školou ve Středočeském kraji a ve stejném roce jsme se v hlasování nejvýznamnějších zaměstnavatelů staly jednou z 10 škol Středočeského kraje doporučovanými zaměstnavateli :-).

 

P_23_foto budova

P_23_foto učebna

P_23_foto výlet

P_23_foto výuka

P_23_foto certifikát 2

 

P_23_foto hry

P_23_foto volný čas

P_23_foto certifikát