loader

PPP webinář: RODINA PŘED ROZPADEM A PO ROZPADU


Zaměříme se na následující témata: charakteristika rodiny během rozvodu a po něm, vliv rozvodu rodičů na dítě, jeho školní úspěšnost, prožívání a chování. Úskalí komunikace mezi školou a rodiči během rozvodu a po něm. Patchworkové (složené) rodiny a jejich specifika.


Termín:
12. 5. 2023 (9:00 - 13:00 hod.)

Místo: ON-LINE

Organizátor: Pedagogicko-psychologická poradna Středočeského kraje

Lektorka: PhDr. Pavla Majerová (pracuje jako školní psycholog na střední škole, zároveň provozuje soukromou psychologickou praxi)

Cílová skupina: výchovní poradci, učitelé, vedení škol, školní psychologové a speciální pedagogové

Bližší obsah:
Různorodost dopadů rozvodu na prožívání dítěte, možné projevy psychické zátěže z před/rozvodových situací v rodině na půdě školy, právní a vztahové souvislosti rozvodu/rozchodu, adaptační mechanismy dítěte a celé rodiny, druhy rozvodů, formy porozvodové péče, psychosociální rozvod a jeho péče, pravidla pro rodiče a dítě po rozchodu, porozvodová adaptace a co pomáhá dětem. Problémy dětí v souvislosti s rozvodovou/rozchodovou situací v rodině: na úrovni emočního prožívání, na úrovni školního výkonu, problémy v oblasti chování. A jak v tom všem může pomoci učitel, vedení školy, školní poradenské pracoviště?

Max. počet účastníků: 12

Cena semináře: zdarma

V případě nejasností se obracejte na: PhDr. Pavla Majerová, e-mail: pavla@psycholog-majerova.cz.

Přihlaste se, prosím, prostřednictvím odpovědního formuláře. 

Přihláška na akci: