loader

Vítězky naší soutěže "COOL SCHOOL"  v televizi

Studentky Vyšší odborné školy a Střední zemědělské školy v Benešově představily svůj skvělý projekt veřejnosti.

 

V prosinci minulého roku zvítězil v naší soutěži "COOL SCHOOL", kterou pořádáme v rámci projektu "IKAP II Středočeského kraje", tým žaček z Vyšší odborné školy a Střední zemědělské školy v Benešově pod vedením supervizorky Jitky Rohelové. Odbornou porotu oslovil jejich úžasný projekt s názvem „K rostlinám o kousek blíž“, v jehož rámci vznikla fotogalerie rostlin ze školního areálu a štítky s QR kódy, které odkazují na databázi na webu školy s informacemi a zajímavostmi k jednotlivým rostlinám. Štítky přitom navrhly samy studentky a postupně je také tisknou na 3D tiskárně. Databáze na webu školy (K rostlinám o kousek blíž) se plní i v současné době.

Nyní dostaly vítězky soutěže možnost představit své dílo přispívající k inovaci jejich školy široké veřejnosti v televizi. Reportérka Televize Praha Kristýna Svobodová s nimi natočila reportáž, kterou zde přikládáme, a v níž děvčata na kameru ukázala výsledky své práce a předvedla, jak pokračují v realizaci svého užitečného a inovativního nápadu. Studentky vše krásně vysvětlily a své diváky třeba i inspirovaly k něčemu podobnému. A nás moc těší, že je VOŠ a SZeŠ Benešov naším projektovým partnerem, a že školu navštěvuji tak šikovní a motivovaní žáci

Ostatně i Středočeský kraj s touto zemědělskou školou, která jde s dobou a dává svým studentům víc, než jen vzdělání, dlouhodobě spolupracuje. Pokud chodíte kolem sídla Krajského úřadu v pražské Zborovské ulici, určitě jste si všimli, že před nějakou dobou zmizel před budovou keřovitý porost a nahradila jej  hezká kvetoucí zahrádka, kterou navrhli právě studenti z benešovské zemědělky. Ti nyní zajišťují také celoroční údržbu.

Nám tedy nezbývá, než týmu z Vyšší odborné školy a Střední zemědělské školy v Benešově ještě jednou moc pogratulovat k jejich obrovskému úspěchu, a uzavřít heslem "Kdo chce být COOL, cestu si vždy najde".

Cool School_07.12.2022_b.JPG

KÚ Středočeského kraje.jpg