loader

Představení možností zapojení virtuální reality do výuky škol

Patner projektu IKAP Výzkumný ústav pro podnikání a inovace představil minulý týden vedení Střední lesnické školy Křivoklát možnosti využití virtuální reality ve výuce. Kromě předvedení, jak se dá virtuálně učit fyzika, chemie, matematika nebo angličtina, si vedení se zájmem shlédlo prezentaci toho, jak vypadá jak vypadá festival virtuální reality pro školy.

Pedagogy zaujala i možnost zapojit se do soutěže pro středoškoláky s názvem Leonardo, která odstartuje v režii VUPI na podzim. Jejím cílem je zábavným způsobem podpořit zájem učitelů i žáků o inovace, vědu a výzkum. V rámci soutěže bude úkolem studentských týmů navrhnout funkční technický „vynález", inspirovaný Leonardem da Vinci a při jeho tvorbě využít co nejvíce současných poznatků a moderních technologií. Každá střední škola má možnost se do soutěže zapojit, přidejte se také. Podrobnější informace budou k dispozici během měsíce na webu www.vupi.cz.

Závěrem ještě proběhla živá diskuze nad kurzem pro žáky a učitele „Jak efektivně rozvíjet podnikatelské nápady žáků", který se uskuteční
14. 11. 2019 v Příbrami.