loader

V SOŠ a SOU Neratovice se uskutečnily zajímavé Dny otevřených dveří

Návštěvníci se seznámili se školou a zúčastnili se zábavné soutěže v jednotlivých oborech.

 

Ve dnech 4. a 5. listopadu 2022 se na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti v Neratovicích uskutečnily další Dny otevřených dveří. Jejich cílem bylo, jako již tradičně, ukázat všem zájemcům prostory a vybavení školy a představit jim širokou nabídku oborů, které má škola ve svém portfoliu.

V pátek dopoledne byl zájem především ze strany žáků základních škol. Ty spolu s ostatními příchozími přivítala ve školní aule ředitelka školy Marcela Hrejsová a poskytla jim základní údaje o škole. Potom si návštěvníci prohlédli školu včetně učeben a dílen. V nich jim o svých oborech povyprávěli zajímavé informace mistři odborných výcviků.

Přihlášení žáci základních škol se pak zúčastnili zábavné soutěže, kterou pro ně pod záštitou projektu „IKAP II Středočeského kraje“ SOŠ a SOU Neratovice připravila. Každý obor měl svou disciplínu. Například soutěžící v oboru Mechanik opravář motorových vozidel měli za úkol navléknout matičky na tyčky, zájemci o obor Karosář lepili papírový model autíčka, budoucí studující oboru Zedník se snažili navléci provázek do olovnice a malí Instalatéři zase stříhali a sestavovali řetízek z plastové trubky.

Organizátoři ale nezapomněli ani na službové obory a připravili atraktivní zadání i pro ně. Takže zájemci o obor Kuchař-číšník obraceli palačinky a užili si u toho spoustu legrace, účastníci soutěže v oboru Kadeřník pletli copánky, Prodavači skládali krabičky a Skladoví operátoři podnikli slalom s rudlem mezi pneumatikami. Tyto zajímavé soutěžní úkoly byly podpořeny i projektem „NROS – Nadace rozvoje občanské společnosti“.

V technických oborech vyhrál žák ze Základní školy Mělník Pšovka a ve službách se pak o první místa podělily hned dvě školy, konkrétně Základní škola Kly a Základní škola Neratovice. Všichni soutěžící obdrželi hezké ceny za své zapojení a snahu.

Pro zpestření se poté ještě uskutečnila ukázka flambování palačinek, dárkového balení, přípravy slavnostních tabulí a vedle toho byl také představen obor Chemik operátor, který škola nově nabízí.

I přesto, že venku vládlo nepříliš příznivé počasí, návštěvníkům se na Dni otevřených dveří v Neratovicích moc líbilo. Odpoledne a v sobotu  už přicházeli spíše jednotlivci, většinou rodiče s dětmi a nezřídka i prarodiče. Akce se moc povedla a my věříme, že se paní ředitelka Hrejsová a její pedagogický sbor s většinou návštěvníků v budoucnu potká ve školních lavicích.

Soutěž Neratovice 2022_j.jpg

Soutěž Neratovice 2022_i.jpg

Soutěž Neratovice 2022_g.jpg

Soutěž Neratovice 2022_b.jpg

Soutěž Neratovice 2022_l.jpg

Soutěž Neratovice 2022_f.jpg

Soutěž Neratovice 2022_a.jpg