loader

SOŠ A SOU NERATOVICE USPOŘÁDALA SOUTĚŽ V TECHNICKÝCH DOVEDNOSTECH

Žáci osmých a devátých tříd základních škol soutěžili v několika zajímavých disciplínách.

 

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Neratovice, která je naším významným partnerem a v současné době vzdělává kolem 350 žáků v oborech vzdělání strojírenského, stavebního, službového a ekonomického zaměření, uspořádala v rámci projektu IKAP II Středočeského kraje již třetí soutěž v technických dovednostech.

Ta proběhla 1. října tohoto roku a byla určena žákům osmých a devátých tříd základních škol. Tentokrát se jí zúčastnilo celkem osm základních škol. Soutěžící reprezentující své školy se utkali opět v samých zajímavých disciplínách. K nim patřilo například zatloukání hřebíků do označené plochy, nastříhání hřebínku z pozinkovaného plechu, uříznutí tří kusů koleček v určité tloušťce z ¾ coulové trubky nebo třeba vystřihnutí spirály z linolea a sešroubování a opětovném našroubování matic ze závitové tyčky. Schválně – kolik z nás dospělých by tyto úkoly zvládlo?

Soutěžící si při těchto úkolech vyzkoušeli vlastní zručnost, porovnali se s konkurencí z jiných škol a společně se svými spolužáky si také prohlédli prostory učiliště. Každý účastník si na závěr odnesl domů věcnou cenu.

Cílem této aktivity je povzbudit v dětech motivaci k získání manuální a technické zručnosti, protože tu potřebujeme v podstatě ve všech oblastech našich životů. Ale hlavním účelem soutěže bylo to, aby si ji děti užily, a to se na sto procent podařilo. Účastníci se loučili s úsměvem na rtech a třeba se s alespoň několika z nich potkají pedagogové SOŠ a SOU Neratovice znovu na půdě školy při jejich budoucím studiu technických oborů.

Takže všem šikovným dětem a technice zdar!

Soutěž Neratovice_d

Soutěž Neratovice_c

Soutěž Neratovice_a