loader

SPŠ A VOŠ KLADNO ZVÍTĚZILO V CELOSTÁTNÍM KOLE SOUTĚŽE ENERSOL

Práce školního týmu byla ohodnocena jako úplně nejlepší v celé soutěži.

 

Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola Kladno se stala absolutním vítězem celostátního kola soutěže ENERSOL, které se konalo ve dnech 22. - 23. září 2021 v prostorách Střední školy podnikání a gastronomie v Praze 9.

Součástí programu konference byly soutěžní přehlídky žákovských projektů v tématech obnovitelných zdrojů energie, snižování energetické náročnosti, omezování emisí v dopravě a hospodaření s odpady a vodou. Celostátní konferenci projektu ENERSOL 2021 podpořilo hlavní město Praha.

Během dvou dnů prezentovali účastníci z deseti krajů před odbornou komisí své projekty v kategoriích Enersol a praxe, Enersol a inovace, Enersol a popularizace. Do celkového bodování krajských družstev byly započítávány výsledky prezentujících v každé kategorii a výsledky odborného testu.

V každé kategorii se přitom utkalo 20 účastníků z celé republiky.

S prací „Suché podzemí II" zvítězilo v hlavní kategorii družstvo SPŠ a VOŠ Kladno, J. Palacha 1840 v sestavě Lukáš Hüttner, Filip Valkenta, Matyáš Tóth a Vít Petrák pod vedením pedagogů školy Jaroslava Mlejnka a Jána Hýbla. Za svou práci, která byla navíc ohodnocena jako vůbec nejlepší v celé soutěži, jim byl propůjčen putovní pohár Enersolu.

V návaznosti na vítězství čeká koncem října tohoto roku tento úspěšný tým kladenské průmyslovky ještě účast na mezinárodní přehlídce v Plzni.

Všem členům týmu, jejich pedagogům a celé škole z našeho kraje moc gratulujeme ke skvělému výkonu a dosaženému úspěchu na soutěži ENERSOL. 

 

Zdroj Středočeský kraj

ENERSOL_1

ENERSOL_2