loader

SOŠ stavební a SOU stavební Kolín spolupracuje s mateřskými školami

V květnu pro jejich žáčky uspořádala Řemeslné trhy plné zajímavých aktivit, úkolů a spokojených úsměvů malých účastníků.

 

i v tomto školním roce uspořádala Střední odborná škola stavební a Střední odborné učiliště stavební v Kolíně mnoho aktivit nejen pro základní, ale také pro mateřské školy. Ke dvěma stávajícím partnerským školkám se se spoluprací přidaly další mateřinky. Cílem této spolupráce je malé žáčky pobavit, ukázat jim řemeslo a třeba je i motivovat k následnému výběru oboru, který budou chtít v budoucnu studovat a pracovat v něm.

Ve druhém květnovém týdnu tohoto roku pak zorganizovala SOŠ stavební a SOU stavební Kolín v rámci projektu „IKAP II Středočeského kraje“ pro všechny mateřské školky „Řemeslné trhy“. V průběhu týdne lektoři, pedagogové a lektoři junioři navštívili čtyři školky a dětem v každé z nich připravili vlastní akci.

V pondělí 9. května 2022 to byla Mateřská škola U pejska a kočičky v Nymburce, ve středu 11. května 2022 následovala Základní škola a Mateřská škola v Červených Pečkách. O den později se Řemeslný trh uskutečnil v Mateřské škole Veltruby a řadu těchto krásných, společně strávených dnů zakončilo setkání dne 13. května 2022 na Základní škole a Mateřské škole Starý Kolín.

Všechny Řemeslné trhy proběhly v prostorách daných škol. Kromě koordinátora CS bylo do přípravy a organizace zapojeno osm lektorů a pět studentů kolínské stavebky v pozici lektor junior. Další žáci se účastnili v rámci odborného výcviku jako asistenti. Řemeslné trhy tak měly přínos nejen pro žáčky mateřinek, ale i pro samotné studenty pořádající školy.

Během dopoledne vždy lektoři, žáci SOŠ stavební a SOU stavební Kolín a další zapojení pedagogové připravili několik stanovišť, u kterých umožnili dětem vyzkoušet si základní techniky jednotlivých řemesel, jako je například instalatér, elektrikář nebo truhlář. Další stanoviště byla zaměřena na rozvoj jemné motoriky a koordinace.

Za splnění jednotlivých úkolů děti získávaly do soutěžních kartiček obrázky a po vyplnění celé kartičky je čekalo slavnostní vyhlášení. Každé dítko dostalo medaili vyrobenou žáky SOŠ stavební a SOU stavební v Kolíně a také malou odměnu. Akce se zúčastnilo více než padesát dětí v každé MŠ.

Přestože byla akce určena primárně dětem z MŠ, přišly se podívat i děti z prvních ročníků základních škol. Díky nadšeným reakcím dětí a zpětné odezvě od učitelek a ředitelek MŠ a ZŠ byla celá akce zhodnocena jako velmi vydařená. Krásným důkazem spokojenosti je i to, že všechny zapojené mateřské školy chtějí ve spolupráci se SOŠ a SOU stavební v Kolíně pokračovat. 

Řemeslné trhy_Stavebka Kolín_a.jpg

Řemeslné trhy_Stavebka Kolín_d.JPG

Řemeslné trhy_Stavebka Kolín_c.JPG

Řemeslné trhy_Stavebka Kolín_e.JPG

Řemeslné trhy_Stavebka Kolín_b.jpg