loader

SOŠ a SOU stavební Kolín spolupracuje i s mateřskými školami

Její pedagogové pořádají pro malé předškoláčky různé aktivity.

 

Jednou z mnoha byla třeba příprava na nedávné Velikonoce. V rámci volnočasového kroužku Řemeslníček, který pravidelně probíhá v několika partnerských mateřských školách, si děti z Mateřské školy v Červených Pečkách v týdnu před Velikonocemi vyzkoušely pod vedením mistra odborného výcviku SOŠ a SOU stavební Kolín různé malířské techniky.

S jejich využitím si vytvořily a ozdobily vlastní výrobky. Děti to ohromně bavilo a prokázaly i velikou míru kreativity. Výsledky jejich práce v podobě veselých zajíčků a krásných barevných vajíček rozjasnily celou školku a nejen svým rodičům, ale nám všem připomněly, že Velikonoce jsou svátky jara a veselí

Střední odborná škola stavební a Střední odborné učiliště stavební, Kolín II je jednou z největších škol ve Středočeském kraji. V letošním školním roce zde studuje téměř 700 žáků. Škola nabízí možnost maturitního studia v oborech STAVEBNICTVÍ, MECHANIK INSTALATÉRSKÝCH A ELEKTROTECHNICKÝCH ZAŘÍZENÍ a v nástavbovém oboru PODNIKÁNÍ.

Absolventi oboru Stavebnictví jsou připravováni tak, aby našli uplatnění přímo ve stavebních firmách a projektových kancelářích a také jako referenti v oblasti státní správy. Jsou připraveni rovněž ke studiu na vysokých školách, především technického směru. Absolventi oboru Mechanik IEZ se mohou uplatnit jako odborníci na vnitřní instalatérské a elektrotechnické rozvody nebo jako servisní pracovníci a technici. I oni mají šanci pokračovat ve studiu na vyšších odborných školách nebo vysokých školách.

Škola se snaží zatraktivňovat studijní a učební obory i pro žáky základních a mateřských škol a tím je motivovat k zájmu o řemesla nebo ke studiu technických oborů.

A právě takový volnočasový kroužek pro žáčky s výrobou krásných velikonočních výrobků, který SOŠ a SOU stavební v Kolíně uspořádala v rámci svého zapojení do projektu „IKAP II Středočeského kraje“, je jednou z mnoha aktivit, která v dětech vzbuzuje zájem o tento obor.  

Řemeslníček-P_14_a.jpg

Řemeslníček-P_14_b.jpg

Řemeslníček-P_14_d.jpg

Řemeslníček-P_14_c.jpg

Řemeslníček-P_14_e.jpg