loader

Školkáčci zvládli vyrobit kytičku pro maminku online

Děti z MŠ vlastnoručně připravily květinovou vazbu ke Dni matek pod online vedením učitelky zahradnických předmětů VOŠ a SZeŠ Benešov.

 

Letošní druhá květnová neděle patřila svátku všech maminek. VOŠ a SZeŠ Benešov se svou partnerskou mateřskou školkou ZŠ a MŠ Karlov tradičně oslavuje tento svátek besídkou pro maminky, na jejímž konci děti maminkám předávají drobné dárečky. Bohužel o tento krásný zážitek byly děti i maminky tento rok ochuzeny.

Ale učitele VOŠ a SZeŠ Benešov napadlo, že právě oslava Dne matek by byla dobrou příležitostí k uspořádání výukového bloku s floristickou tematikou. Sedmého května škola s dětmi z mateřské školky uskutečnila aktivitu s názvem "Květinová vazba pro maminku". Tím dokázali nahradit plánový dubnový výukový blok, který měl být věnován také floristice na téma velikonoční tvoření a který musel být zrušen, protože v té době děti ve školce vůbec nebyly.

Jak se říká - všechno špatné je pro něco dobré. Usměvavá učitelka floristiky a vazačství - paní inženýrka Kardová, která již má s prací s dětmi (osobně i online) velké zkušenosti - připravila krásnou, ale jednoduchou květinovou vazbu, které děti pod jejím vedením maminkám vytvořily. Příprava byla samozřejmě mnohem náročnější, než kdyby se aktivita uskutečnila pod přímým vedením lektorky.

Veškerý materiál musel být pečlivě nastříhán a připraven společně se všemi přízdobami do jednotlivých "balíčků" pro každého malého floristu a dovezen do školky. Nicméně výsledek stál za to! Ve školce promítali paní Kardovou na velkou interaktivní tabuli a ona zas mohla pozorovat děti na obrazovce notebooku. Děti byly neuvěřitelně šikovné a s největší pečlivostí tvořily dáreček pro svou maminku.

Všechny moc těší, že akce splnila svůj účel a vykouzlila úsměv na tvářích nejen dětem, ale hlavně maminkám.

(Akce se konala za podpory projektu Implementace Krajského akčního plánu II Středočeského kraje.)

Den matek 3

Den matek 1

Den matek 4

Den matek 2

Den matek 6