loader

Reálie anglicky mluvících zemí netradičně, zábavně a už od začátečníků

Že se dají reálie učit až od úrovně B1? Kdepak!

 

Náš poslední letošní seminář v rámci aktivity KA 2 se uskutečnil 25. listopadu 2021 a zúčastnili se ho učitelé druhého stupně základních, středních a jazykových škol. Ti si společně s lektorkou Mgr. Lucií Čechovou ukázali, že reálie anglicky mluvících zemí lze skutečně učit zábavnou a zajímavou formou, a že to zvládnou již začátečníci.

Zúčastnění si vyzkoušeli spoustu her a zvládli více než 25 aktivit pro dvojice i skupinky. Dostali k dispozici nejrůznější odkazy na tuzemské i zahraniční internetové stránky, ze kterých mohou čerpat pro svou každodenní výuku cizího jazyka.

Pedagogové rovněž obdrželi do svých škol hru na anglické reálie s názvem ENwiser, kterou vytvořila firma Contexta. Jedná se o hru s jednoduchými pravidly a množstvím otázek, kterou lze hrát i v případě neznalosti cizího jazyka. Za zmínku jistě stojí i to, že německá verze hry, která vznikla jako první, byla oceněna německým a rakouským velvyslanectvím.

Celý seminář se nesl ve znamení dobré nálady a především aktivního přístupu všech účastníků. Učitelé si předali své zkušenosti, vzájemně se inspirovali a díky nově získaným poznatkům se jim určitě bude dařit zvyšovat u dětí motivaci do výuky a zájem o daný jazyk.

Seminář IKAP II_25.11.2021_c

Seminář IKAP II_25.11.2021_i
 
 
Seminář IKAP II_25.11.2021_d