loader

Proběhla soutěž v technických zručnostech se zaměřením na IT – kreativní/herní průmysl IKAP II

Vyhlášení výsledků a předání cen dětem se uskutečnilo před koncem školního roku v Kolíně.

 

Těsně před koncem školního roku 2021/2022, konkrétně dne 28. června 2022, se v prostorách CEROP Kolín konala závěrečná prezentace a vyhlášení vítězů Soutěže v technických zručnostech se zaměřením na IT – kreativní/herní průmysl. Do soutěže se přihlásilo celkem pět soutěžních týmů, jeden posléze odstoupil, a tak nakonec bojovaly týmy ze škol: Střední odborná škola informatiky a spojů a Střední odborné učiliště Kolín, Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Kutná HoraVyšší odborná škola a Střední odborná škola Březnice a Střední škola managementu a grafiky Český Brod. Celkový počet soutěžících byl 16.

Celá soutěž probíhala v období od 19. května do 24. června 2022. V tomto čase měly jednotlivé týmy odevzdat výsledný produkt tak, aby měla hodnoticí komise čas na jeho vyzkoušení. Zadání soutěže zpracovali  odborníci z prostředí vývoje počítačových her a IT techniky a úkolem soutěžících bylo vytvoření počítačové hry, či aplikace se zasazením do prostředí Středočeského kraje nebo se zaměřením na historii, významné osobnosti kraje,  apod.

V rámci této aktivity byl také pro pedagogy z přihlášených škol zajištěn workshop s odborníkem, který se konal dne 30. května 2022 v prostorách Profesního domu Univerzity Karlovy. Ze zúčastněných učitelů se pak stali poradci žáků při vývoji zvoleného produktu, přičemž všechny soutěžní týmy si zvolily vytvoření počítačové hry.  

Studentům bylo soutěžní zadání předáno s dostatečným předstihem k vypracování soutěžního úkolu a také přípravě prezentace výsledku jejich práce před odbornou porotou, která byla složena ze zástupců z oboru IT a herního průmyslu a předsedkyně Krajské hospodářské komory Střední Čechy.

Po zahájení samotného soutěžního dne  studenti z jednotlivých škol postupně představili svůj finální výrobek – hru, kterou ukázali odborné porotě a veřejnosti. V rámci prezentace informovali přihlížející o svých nápadech, rozdělení práce v týmu, následně realizaci, testování a problémech ve zpracování.  Neopomněli ani nedostatky, které by ještě v budoucnu třeba rádi vylepšili. Po každém odprezentování následovaly doplňující dotazy od porotců, případně rady ke zlepšení některých částí.

Pak již následovalo vyhodnocení soutěže a vyhlášení vítězů včetně předání cen, diplomů a certifikátů o absolvování soutěže. Každý účastník soutěže byl mimo jiné odměněn vstupenkou na konferenci Game Developer Session 2022, kde mohou týmy prezentovat své produkty. Konference je významnou prezentační akcí herního průmyslu v ČR.

Srdečně gratulujeme všem vítězům a děkujeme všem, kteří se soutěže zúčastnili a ukázali, jak jsou kreativní, nápadití a pracovití. 

Výherci soutěže jsou:

Část "Týmová soutěž" 
1. místo - SOŠ informatiky a spojů a SOU Kolín (Hniličková, Nagy, Hurta)
2. místo - VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora (Staněk, Bräutigam, Chochola, Zvolský)
3. místo - 
VOŠ a SOŠ Březnice (Špryňar, Šimek, Toman, Andrášek, Štulc, Šulda)

Část "Prezentační část soutěže"
1. místo - Kamila Hniličková (SOŠ informatiky a spojů a SOU Kolín)
2. místo - Matěj Toman (VOŠ a SOŠ Březnice)
3. místo - Jan Staněk (VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora) a Jakub Černy (SOŠ managementu a grafiky Český Brod)

 

Soutěž IT_28.06.2022_e.jpg

Soutěž IT_28.06.2022_c.jpg

Soutěž IT_28.06.2022_a.jpg

Soutěž IT_28.06.2022_b.jpg

Soutěž IT_28.06.2022_d.jpg