loader

Pedagogové z VOŠ, SPŠ a OA v Čáslavi si užili workshop virtuální reality

Jeho uspořádání pro sebe a své kolegy vyhrála Jana Procházková na říjnové konferenci IKAP. 

 

Na konferenci ke kreativitě, inovačním technologiím a kariérovému poradenství, která se konala v rámci projektu „IKAP II Středočeského kraje“ v říjnu tohoto roku, vyhrála v zábavném kvízu paní Jana Procházková z Vyšší odborné školy, Střední průmyslové školy a Obchodní akademie Čáslav poukaz na uspořádání odborného workshopu na téma virtuální reality a jejího využití ve výuce pro sebe a své kolegyně a kolegy. 

Tento workshop se uskutečnil 1. prosince 2022 ve školní počítačové učebně pod vedením zkušeného lektora ze společnosti VIRTUAL LAB. Po krátké instruktáži, jak na to, dostali všichni zúčastnění  možnost používat ovladače, vyzkoušet si nastavení ochranného prostoru a ponořit se do vzdělávacích aplikací.

Vyučující ze školy zaujala především platforma pro školy Edu Pack a rovněž možnosti využití aplikací pro zpestření výuky dějepisu, zeměpisu, fyziky, biologie, chemie i konverzace v cizích jazycích.

Celé setkání bylo plné zajímavých informací a přítomní pedagogové si ho v příjemné atmosféře užili a načerpali nové zkušenosti.

Sady vybavení k virtuální realitě má již VOŠ, SPŠ a OA Čáslav díky projektu „IKAP II Středočeského kraje“ k dispozici a žáci školy se tak nyní mohou těšit na rozvoj inovativních vzdělávacích metod ve výuce, což znamená především to, že hodiny pro ně budou díky tomu vedeny zábavněji a moderněji.

P25_Seminář VR_5.JPG

P25_Seminář VR_3.jpg

P25_Seminář VR_2.jpg

P25_Seminář VR_1.jpg

P25_Seminář VR_4.jpg