loader

Ohromný úspěch SPŠ a VOŠ Kladno a jejích žáků 

Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola Kladno pokračuje se svými žáky ve vítězném tažení.

 

Před nedávnem jsme vás informovali, že student Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy Kladno Vít Petrák zvítězil v krajském kole soutěže ENERSOL v kategorii „ENERSOL A PRAXE“ a postoupil do celostátního kola soutěže.

To se uskutečnilo v Třebíči a Vít Petrák v něm opět bodoval! Se svou prací na téma "Šetří chytrá domácnost energie?", kterou zpracoval v rámci kroužku Elektroniky pořádaného díky projektu „IKAP II Středočeského kraje“ obsadil krásné třetí místo, přičemž jeho práce byla hodnocena jako nejlepší ve Středočeském kraji! Díky této výhře pokračuje dál, tentokrát už do mezinárodního kola soutěže, které je naplánováno na konec dubna tohoto roku. Šikovný student tak bude v Otrokovicích reprezentovat Středočeský kraj a svou školu.

Svým umístěním také výrazně přispěl k celkově druhému místu Středočeského kraje v soutěži krajů Enersol 2022, což je opravdu skvělý výsledek.

Dalšího skvělého úspěchu dosáhl student oboru „Informační technologie“ SPŠ a VOŠ  Kladno v oblasti kyberbezpečnosti, která pro školu představuje rovněž důležité téma. Dne 9. května 2022 bude v sídle Krajského úřadu Středočeského kraje oceněn v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet (KPI). Svou cenu obdrží za účast v SOUTĚŽNÍM KVÍZU 13+ let.

A nesmíme zapomenout ani na matematiku, která na SPŠ a VOŠ Kladno také jede v úspěšných kolejích. Žák školy totiž obsadil úžasné desáté místo v celostátní matematické soutěži.

To vše dokazuje, že investice do moderních technologií se škole vyplácí. Prostřednictvím zapojení se do projektu „IKAP II Středočeského kraje“ se totiž škole podařilo vybudovat interaktivní učebnu matematiky. Část hodin výuky matematiky tak vyučující dělí do skupin, v nichž se využívají nejmodernější ICT technologie, a díky tomu se výuka tohoto předmětu žákům více přiblížila a zalíbila. A to již, jak vidno, přináší své ovoce.

Jsme moc rádi, že jsme k těmto skvělým úspěchům SPŠ a VOŠ Kladno mohli alespoň trochu přispět. Vítězným studentům moc gratulujeme a všem držíme palce i při dalších takových a podobných soutěžích.

Enersol_e.jpg

Enersol_a.jpg

Enersol_b.jpg

Enersol_c.jpg