loader

O workshop byl velký zájem, už plánují další

VOŠ, SPŠ JŠ Kutná Hora uspořádala workshop na mediální gramotnost. Už plánují další na příští školní rok.

 

Média tvoří nedílnou součást našeho každodenního světa. S jejich doprovodem v podobě novin, rádia, televize, internetu nebo mobilních aplikací se probouzíme i usínáme. Dělají nám společnost v autě, u jídla i na dovolené. A také s nimi a o nich učíme. Ale rozumíme jim? Víme, co a proč nám média předkládají? Kde se bere jejich obsah? Komu slouží?

A právě na tyto témata jsme se ve středu 19. 5. zaměřili na semináři věnovanému mediální gramotnosti. V rámci realizace projektu IKAP II – Knihovna jsme si pozvali do školy vynikajícího odborníka na mediální gramotnost Michala Kaderku. Spolu s ním se zapojení pedagogové věnovali současné mediální scéně, historii a současnosti českých médií, vlastnické struktuře i otázce zájmů v pozadí českých médií. Seminář nebyl pouze přednáškou, ale také workshopem, na kterém si učitelé vyzkoušeli některé techniky z praktické mediální výchovy.

S Michalem Kaderkou, který má osobní zkušeností z mediální scény i pedagogickou praxi zaměřenou právě na mediální gramotnost, bychom rádi spolupracovali i v budoucnu. Na další školní rok plánujeme semináře pro pedagogy i studenty věnované dalším mediálním tématům.

1 VOŠ KH 1 2 VOŠ KH

1 3 VOŠ KH