loader

Návštěva firmy Kavalierglass, a.s.

Studenti I. a II. ročníku VOŠ Čáslav měli možnost ve středu 11. prosince 2019 navštívit firmu KAVALIERGLASS, a.s. sídlící v městě Sázava. Firma KAVALIERGLASS, a.s. je předním evropským výrobcem, který má již 180 letou tradici ve výrobě borosilikátového skla. Nabízí velmi široký sortiment varného skla pro domácnost, průmyslového, laboratorního a technického skla, trubic a průmyslových aparatur. Výrobky distribuuje pod vlastními značkami Simax® a Kavalier®, nabízí ale i řešení na míru pod značkou zákazníka.

Většina produkce je exportována do více než 90 zemí světa. V současné době je členem týmů několika mezinárodních výzkumných projektů probíhajících pod záštitou Evropské Unie.

Tavící kapacita je přes 220 tun skloviny za den a tím je největším výrobcem borosilikátového skla na světě.

Pracovníci firmy nás přijali velice srdečně a připravili pro nás velmi zajímavý program. Měli jsme možnost si ověřit na připraveném Workshopu zaměřeném na marketing a personální práci teoretické znalosti z našich předmětů. Potvrdili jsme si, že praxe s teorií velice úzce souvisí. Naše návštěva pokračovala velice zajímavou exkurzí do historie firmy ve firemním muzeu, kde jsme byli seznámeni s celým vývojem od založení firmy až po současnost. Náš den v Kavalieru jsme zakončili prohlídkou výroby od zpracování základní suroviny až po expedici hotových výrobků.

Klíčová aktivita KA2: Podpora ICT kompetencí a rozvoj výuky cizích jazyků

          Čáslav - Kavalierglass