loader

Naše partnerská škola se věnuje rozvoji digitální gramotnosti nejen svých pedagogů

Gymnázium a SOŠ pedagogická Čáslav pomáhá v této oblasti i svým partnerům, např. místní mateřské škole. 

 

Před několika týdny jsme Vás informovali, že naše partnerská školaGymnázium a Střední škola pedagogická Čáslav – je v rámci projektu „IKAP II Středočeského kraje“ leaderem v digitální gramotnosti, což znamená, že se věnuje prohlubování těchto dovedností. A to se škole také více než daří.

V minulém článku jste se dozvěděli také o jejích cílech v této oblasti, pořádání workshopů, kroužků a spolupráci se Základní školou Vrdy. To ale zdaleka není vše. Gymnázium a SOŠ pedagogická v Čáslavi v této oblasti také úzce spolupracuje s místní mateřskou školou.

V té se paní učitelky momentálně intenzivně věnují digitalizaci procesů nejen uvnitř organizace, např. správě dat i práci s dětmi, ale také postupů pro komunikaci s rodiči a dalšími partnery. To jim pomůže zefektivnit a zjednodušit svou práci a získat tak více času pro samotné žáčky mateřinky.

Gymnázium a SOŠ pedagogická Čáslav pro tyto účely připravila sérii setkání, na nichž se paní učitelky zdokonalovaly ve využívání tabletů a jednotlivých aplikací k podpoře digitalizace v předškolním vzdělávání. Tuto spolupráci škola považuje za vlajkovou loď svého leadrovství, a to zejména pro její komplexnost při naplňování potřeb partnerské organizace v oblasti rozvoje digitální gramotnosti.

My máme radost, že je Gymnázium a SOŠ pedagogická v Čáslavi tak zapálená pro tuto věc a daří se jí pro své cíle nadchnout i své další partnery. Jsme pyšní na to, že můžeme její aktivity prostřednictvím našeho projektu podpořit a mít tak ve Středočeském kraji leadera v digitální gramotnosti. Přejeme mnoho dalších takových úspěchů!

MŠ Čáslav_a.jpg

Tablety_d.jpg