loader

Na SOŠ a SOU stavební v Kolíně to žilo i o prázdninách

Škola zorganizovala pro děti dva příměstské tábory zaměřené na řemesla.

 

Střední odborná škola stavební a Střední odborné učiliště stavební, Kolín pořádala již druhým rokem dva příměstské tábory, jejichž náplní byla "ŘEMESLA". Akce se uskutečnily ve dnech od 11. července do 15. července 2022 v prostorách dílen odborného výcviku a v elektrotechnické laboratoři. O týdenní tábor byl i v letošním roce veliký zájem a jeho kapacita tak byla během pár dní zcela naplněna.

Děti ve věku od devíti do patnácti let si po celý týden zkoušely pod zábavným vedením odborných lektorů práci v oboru truhlář, instalatér, klempíř či elektrikář. Spolu s mistry se zase učily zpracovávat různými postupy materiály, jako je kov, dřevo nebo plast. Šikovní mladí řemeslníci si pak na konci tábora odnášeli domů své výtvory - někdo třeba hrací kostku, jiný zase plechovou krabičku a mnoho dalších povedených vlastnoručně vytvořených výrobků.

Tábory se setkaly s velmi pozitivním ohlasem nejen u dětí, ale i u jejich rodičů. Obě skupiny řemeslníků si celý týden moc užily a my doufáme a věříme, že řemesla budou děti bavit i nadále.

Organizace této aktivity byla možná díky projektu "IKAP II Středočeského kraje", jehož prostřednictvím byly hrazeny veškeré náklady. Moc nás těší, že se tábory v Kolíně vyvedly ke spokojenosti všech. Poděkování za to patří především šikovným organizátorům ze SOŠ a SOU stavební Kolín.

Kolín_tábor 2022_j.jpg

Kolín_tábor 2022_b.jpg

Kolín_tábor 2022_a.jpg

Kolín_tábor 2022_e.jpg

Kolín_tábor 2022_g.jpg

Kolín_tábor 2022_h.jpg

Kolín_tábor 2022_c.jpg

Kolín_tábor 2022_d.jpg

Kolín_tábor 2022_f.jpg

Kolín_tábor 2022_i.jpg