loader

Kolínská stavebka otevřela nově a moderně vybavenou truhlářskou dílnu

Slavnostní zahájení jejího provozu se uskutečnilo na konci dubna tohoto roku. 

 

Střední odborná škola stavební a Střední odborné učiliště stavební Kolín vzdělává žáky v oborech zaměřených výhradně na stavebnictví a uchazečům o studium nabízí jak maturitní, tak i učební obory.

Velmi vyhledávaným je obor Truhlář, jehož absolventi vždy a bez problémů najdou uplatnění na trhu práce. Odborný výcvik žáků učebních oborů přitom probíhá v moderně zařízených dílnách, které škola průběžně vybavuje v souladu s nejnovějšími trendy.

Díky projektu „IKAP II Středočeského kraje“ již byla školní truhlářská dílna vybavena moderním CNC strojem, s jehož pomocí dokáží mladí truhláři vytvořit téměř nemožné. V tomto roce pak byla opět s podporou projektu modernizace truhlářské dílny dovedena do úspěšného konce.

Nyní je tento prostor vybaven například formátovací pilou, dlabačkou vrtací, soustruhem na dřevo, širokopásovou bruskou a tloušťkovací frézkou.

Truhlářská dílna SOŠ a SOU stavební v Kolíně se tak díky novému zařízení stala místem, kde žáci pracují s těmi nejmodernějšími technologiemi a skvěle se připravují na svůj budoucí profesní život.

Slavnostního otevření truhlářské dílny a přestřižení pásky, které se uskutečnilo 28. dubna 2022, se za Krajský úřad Středočeského kraje zúčastnila vedoucí oddělení koncepce a rozvoje školství Věra Chobotová a také senátor Pavel Kárník.

A nám nezbývá nic jiného, než popřát všem, kteří se budou v truhlářské dílně učit, bavit a vytvářet, aby se jim v ní krásně pracovalo.

 

Truhl. dílna_a.JPG

Truhl. dílna_b.JPG

Truhl. dílna_d.JPG

Truhl. dílna_f.JPG

Truhl. dílna_c.JPG

Truhl. dílna_e.JPG

Truhl. dílna_g.JPG