loader

Gymnázium Příbram ve finále


S blížícím se zakončením projektu IKAP finišují i aktivity, do kterých se zapojilo Gymnázium Příbram jako jeden z jeho partnerů. Na začátku března, těsně před přijetím hygienických opatření v souvislosti s epidemií covid , byla ukončena činnost kroužku robotiky. Ten spolu s kroužky fyziky, chemie a biologie provázel projekt po celou dobu a patřil svou náplní, zaměřenou na stavbu robotů ze stavebnice LEGO Mindstorms, mezi nejúspěšnější. Všechny kroužky organizované v rámci projektu své plánované aktivity splnily.

Na závěr projektu bylo připraveno několik školení pro učitele, ale z důvodu přerušení výuky ve škole a především pak omezením setkávání většího počtu osob, musely být vzdělávací akce odvolány. Přesto se nakonec organizátoři nevzdali a všechna školení se podařilo uskutečnit. Nejprve bylo v dubnu v reakci na potřeby nových forem vzdělávání zorganizováno školení pro používání Googe Suite for Education pro deset účastníků prostřednictvím Google Meet. Učitelé se naučili používat prostředí Classroom, Google Disk a Meet pro distanční vzdělávání žáků, které bylo v té době opravdu velmi aktuální.

V květnu po návratu pedagogů do školy následoval odborný seminář pro učitele fyziky o kalendářích a měření času a v závěru května školení pro používání 3D tiskárny, pořízené v rámci projektu. Zájemci se naučili základy práce s programem Fusion 360 a PrusaSlicer a mohli si vytisknout své vlastní 3D modely.

Všechna školení se setkala s pozitivním hodnocením a jsme rádi, že nám v jejich uskutečnění nezabránily ani ztížené podmínky.

Fotografie naleznete ZDE.

3D_1