loader

GéHáčko bylo oceněno i v celonárodním kole soutěže  

Žáci Gymnázia Hostivice získali 2. místo v kategorii středních škol soutěže "Školní časopis roku 2022".

 

Již dříve jsme Vás informovali, že šikovný redakční tým časopisu GéHáčko Gymnázia Hostivice získal první místo v kategorii "Gymnázia" a v kategorii "Webové noviny a časopisy" obsadil druhé místo v soutěži "Školní časopis roku 2022". Toto umístění žákům zajistilo postup do celostátního kola soutěže.

Šestnáctý ročník této celostátní postupové soutěže a setkání finalistů se uskutečnily 25. listopadu 2022 na Fakultě sociálních studií v Brně, jako součást akce Multimediální den 2022. Martin Kalužník z pořádající Asociace středoškolských klubů ČR uvedl, že po dvou letech bez vzájemného setkávání v Brně přivítali více než 350 členů školních redakcí. Ředitel soutěže Pavel Kantor sdělil, že mladí novináři přijeli na toto setkání s cílem načerpat co možná nejvíce nápadů pro další přípravu svých vlastních školních časopisů. Inspiraci přitom žáci hledali na workshopech, při diskuzích s profesionálními žurnalisty nebo na výstavě všech přihlášených časopisů.

Zástupci Gymnázia Hostivice byli i tentokrát oceněni. Porota jim přidělila krásné druhé místo v kategorii "Střední školy" z celkem 35 finalistů v této skupině.  Moc gratulujeme celému redakčnímu týmu GéHáčka k jeho úžasné práci a zaslouženému ohodnocení jeho snah. A přejeme týmu Gymnázia Hostivice, ať jim to takhle hezky šlape i nadále. 

První místo v soutěži „Školní časopis roku 2022“ získala školní redakce Pressloviny z Prahy a v kategorii "Základní škola I. stupeň" pak byla oceněna redakce Duhovka z Nižboru.  Cenu převzaly i školní redakce School z Prahy (kategorie základní škola I+II. stupeň) a redakce S-třem-hlav z Třemešné (kategorie základní škola II. stupeň).

Po vyhlášení všech výsledků vyhlásili organizátoři další, tentokrát již 17. ročník celostátní soutěže "Školní časopis roku". Stejně jako v letošním roce  opět proběhnou v prvním pololetí roku 2023 krajská kola, z nichž pak postoupí vybrané časopisy v jednotlivých kategoriích do celorepublikového finále.

A nám nezbývá, než držet všem šikovným redaktorkám, redaktorům, novinářkám a novinářům ze škol ve Středočeském kraji palce, aby se do tohoto finále dostali, ale hlavně, aby je jejich práce pořád bavila a přinášela jim radost, zábavu a nové zkušenosti. 

GéHáčko_vyhlášení_b.jpg