loader

Farma 3D tisku

Studenti sestavili a zkalibrovali tiskárny a rozjeli tiskovou farmu.

 

Po návratu studentů  z distanční výuky do školy se na Střední průmyslové škole strojírenské a Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky Kolín pustili nejen do klasické výuky, ale i do zábavnějších aktivit. Jednou z červnových akcí byl kroužek 3D technologií se zaměřením na 3D tisk. A bylo to famózní!

Studenti se vrhli do stavby 3D tiskáren, šroubek po šroubku, kabílek ke kabílku. A ejhle, je tu tiskárna. Studenti zjistili, co obnáší stavba tiskáren, někdy i opakovaně... když zapomněli tu šroubek, tu matičku, tu nějaký ten kablík. Ale zdárně dostavěli tiskárny, které následně zkalibrovali a rozjeli tiskovou „farmičku". To vše v rámci projektu IKAP II, díky kterému škola mohla nové 3D tiskárny zakoupit a realizovat samotný kroužek.

Studenti se se všemi nástrahami poprali opravdu skvěle. Odnesli si nejen nové zkušenosti a dovednosti, ale velmi je to bavilo a těší se na další kroužky nejen s novými 3D technologiemi.

Pokud máte zájem se takových aktivit účastnit, sledujte webové stránky www.sps-ko.cz, na kterých se brzy objeví plánované workshopy a kroužky i pro veřejnost na školní rok 2021/2022.

 

 

Kolín 3

Kolín 2

Kolín 1