loader

Digitalizace vzdělávání na Střední průmyslové škole v Rakovníku

Středočeský kraj zkouší s pomocí zahraničních expertů novou metodu výuky, kdy cílem jsou vzdělanější učitelé a šikovnější studenti.

Zvýšení sebevědomí, podpora kritického myšlení, rozvoj kreativity i podnikavosti. Inovace ve Středočeském kraji se netýkají jen technologií, ale také obyvatel. Nové přístupy ve výuce technických předmětů otestuje Středočeské inovační centrum (SIC) v rámci tzv. sociálních inovací.

Projekt byl již úspěšně otestován v USA a postupně je zaváděn také v Kanadě a Francii. Ve středních Čechách se pilotním místem stane rakovnická Střední průmyslová škola Emila Kolbena, jež dlouhodobě spolupracuje s firmami na rozvoji inovačního myšlení svých studentů. "Je to úžasná šance k vylepšení našich výukových metod a motivování studentů. Naše vyučující to profesně posune. Jsem rád, že zrovna naše škola se stane místem pilotního projektu," říká Jan Jirátko, ředitel Střední průmyslové školy Emila Kolbena Rakovník.

Dvoutýdenní workshop s názvem SIC DigiEduLab povedou špičkoví zahraniční experti a je určený nejen studentům, ale také učitelům. Intenzivní program představí jedinečnou metodiku výuky v digitálním fablabu, tedy v dílně vybavené digitálními technologiemi umožňující např. programování, práci s rozšířenou realitou nebo 3D tisk a začíná již 11. listopadu 2019.

Více se dočtete zde.