loader

SEMINÁŘ IKAP II "KLASICKÁ LITERATURA JINAK" 

Lze výuku klasické literatury pojmout i netradičním a zábavným způsobem?

Určitě ano!

 

Cílem semináře s názvem „Klasická literatura jinak", který se uskutečnil před podzimními prázdninami, bylo ukázat učitelům 2. stupně základních a středních škol, že i takové, z pohledu většiny dětí „nezáživné" téma lze pojmout netradičně, zábavně, kreativně a především s aktivním zapojením žáků.

Účastníci se na akci seznámili s postupy, aktivizačními metodami, ale také s metodami kritického myšlení, které mohou využít při své výuce literatury. Učitelé pracovali s textem a pracovními listy. Lektorka Petra Hedrichová jim ukázala možnosti, jak využít ve výuce různé techniky – např. techniku klíčových slov, techniku předvídání, šifry, přesmyčky, perolinky, alfabox, bingo či komiksy či ilustrace k textu.

Návštěvníci od semináře očekávali, že získají inspiraci, dozvědí se o neotřelých přístupech k výuce, vymění si nápady a náměty a jejich praktičnost a přenositelnost do hodin. Sdílení dobré praxe je totiž vůbec tím nejlepším možným prostředkem k obohacení sama sebe o nové možnosti.

Doufáme, že tato očekávání zúčastněných byla splněna, a že se díky tomu děti na klasickou literaturu budou dívat přece jen trochu „jinýma očima" a s větším zájmem.

Seminář StK 26.10.2021_b

Seminář StK 26.10.2021_h

Seminář StK 26.10.2021_e