loader

Blíží se 3. ročník vědecké konference "Já, strojař"

SPŠ strojírenská a JŠ v Kolíně Vás srdečně zve na den plný vědy, zábavy a nových poznatků.

 

Již za několik dnů, přesně 9. února 2022 v 9:00 hod. to vypukne! A co? No přece třetí kolo vědecké konference s názvem "Já, strojař", kterou pro Vás pořádá s podporou projektu "IKAP II Středočeského kraje" Střední průmyslová škola strojírenská a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky v Kolíně v prostorách Městského společenského domu Kolín (Zámecká 109). 

Vítáni jsou všichni malí i velcí a hlavně zvídaví nadšenci, kteří si chtějí něco nového vyzkoušet a zároveň se dozvědět spoustu zajímavých informací. Čekají na Vás chemické i fyzikální pokusy, polytechnická dílna, 3D technologie, neurotechnologie a ještě mnohem více. Představí se Vám také některé vysoké školy, firmy i vzdělávací instituce.   

Součástí vědecké konference je rovněž soutěž "Já, strojař" určená pro žáky základních a středních škol. Jejich úkolem je stát se strojaři a přijít s nápadem, inovací, která by v roce 1872 usnadnila lidem práci. Může se jednat například o technické zařízení, přístroj, součástku, apod. Nápad je potřeba převést do fyzické podoby, zhotovit lze i zmenšený model nebo prototyp. K čemu bude sloužit a z čeho bude vyroben, je pouze a jen na Vás. Pro jeho výrobu  je možné využít jakékoliv materiály. Více informací včetně hodnoticích kritérií a pravidel soutěže naleznete ZDE.

Přijďte spolu s námi strávit zábavný den, pobavit se, zasoutěžit se a podívat se na vymoženosti vědy. Protože společně tvoříme budoucnost. Těšíme se na Vás! 

Já strojař_2023.jpg