loader

3D tisk s IKAP II

Průmyslovka v Kolíně má nejen novou učebnu 3D tisku, ale chystá i nové odborné webináře.

 

V rámci projektu IKAP II proběhl na Střední průmyslové škole strojírenské a Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky Kolín nákup 6 nových 3D tiskáren Průša MK3S+. Doplnily tak 3D tiskárny PRUSA Original PRUSA i3, Original PRUSA i3 MK2S s Multi Material MMU2S až pro 5 barev, Original PRUSA i3 MK3S, Original PRUSA Mini+ a Original PRUSA SL1 včetně mycí a vytvrzovací stanice, které má již škola k dispozici.

Učebna navíc prošla revitalizací, voní novou výmalbou a je připravena nejen na studenty školy. Žáky jistě potěší WIFI pokrytí. K vybavení učebny patří 3D skener či řezací plottery pro grafické práce. Díky projektu tak vznikla moderní učebna se vším, co k 3D tisku patří.

Obliba 3D tisku roste. Řada lidí již má doma 3D tiskárnu, ale občas narazí na nějaký problém, a proto se škola rozhodla v brzké době uspořádat webináře, které se budou vztahovat právě k 3D tisku. Během webináře se zájemci naučí tiskárnu sestavit a kalibrovat, nebude chybět kurz nastavení samotného tisku či pokročilejší metody tisku.

Ale to není vše! Díky projektu IKAP II tato škola brzy vyhlásí další a další webináře, workshopy, semináře, na kterých se účastníci seznámí i s jinou novou technikou, kterou v rámci projektu škola pořizuje. 

Kolín 1