loader

TECHAK SEMINÁŘ: LEGO MINDSTORMS (ROBOTÍ VYNÁLEZCE) VE VÝUCE S POMŮCKOU


Seznámíme se se stavebnicí LEGO Mindstorms Robotí vynálezce, která představuje ideální platformu pro učitele a žáky, kteří se učí programovat a řeší tak složitější úlohy reálného světa. S pomocí stavebnice lze učit prakticky výuku programování a robotiku, či  řešit jednoduché i složité algoritmy.

 

SEMINÁŘ JE JIŽ PLNĚ OBSAZEN.

 

Termín: 11. 4. až 12. 4. 2022 (vždy od 13:00 do 17:00 hod)

Místo: 9. května 555, Březnice

Organizátor: Technická akademie dětí a mládeže z.s.

Lektor: Ing. Radek Vrňák

Cílová skupina: učitelé 2. stupně ZŠ, učitelé středních škol a víceletých gymnázií, pedagogové volného času, lektoři odborných kroužků

Bližší obsah:
V kurzu si ukážeme stavebnici a vysvětlíme si rozdíly mezi verzemi Spike a Mindstorms. Představíme si senzory, motory, řídící jednotku a vysvětlíme si jejich funkci. Sestavíme si prvního robota a vysvětlíme si ovládaní, dálkovou správu přes Bluetooth a naučíme se programovat první jednoduché i pokročilé úlohy. Na závěr si ukážeme, kde hledat nápady v on-line komunitě učitelů. 
Cílem celého kurzu je motivovaný učitel, který zvládá jednoduché úlohy a programátorské postupy pro programování jednoduchých autonomních mechanismů, který dokáže nadchnout i děti a vést je k samostatné objevitelské práci s využitím všech dostupných zdrojů a vlastní invence.
Každý účastník obdrží stavebnici LEGO Mindstorms robotí vynálezce a tablet. 

Pokud nebude možné, aby seminář proběhl prezenčně, bude se konat on-line formou.

Max. počet účastníků: 8

Cena semináře: zdarma

V případě nejasností se obracejte na: Tomáš Doul, tel.: 608 183 080, e-mail: info@techak.cz.