loader

IKAP II SEMINÁŘ: JAK PRACOVAT SE ŽÁKY A JEJICH VLASTNÍMI KNIHAMI V DÍLNÁCH ČTENÍ


Cílem semináře je, aby se účastníci dozvěděli, co odlišuje čtenářskou dílnu a čtenářskou lekci, a získali inspiraci k dílnám čtení - např. jak pomoci žákům seznámit se s novými knihami a jak je podpořit ve výběru knih, které jim přinášejí prožitek. Dále se účastníci seznámí s tím, jak mohou pracovat s ilustracemi v návaznosti na to, jak ilustrace doplňují, zesilují či vyjasňují text, nebo proč nás některé ilustrace uchvacují.

 

Termín: 14. 4. 2022 (8:30 – 13:20 hod)

Místo: KÚSK, Zborovská 11, Praha 5, místnost č. 3072

Organizátor: IKAP II Středočeského kraje

Lektorka: Mgr. J. Štybnarová

Cílová skupina: učitelé 2. stupně ZŠ a SŠ

Bližší obsah:
Budeme pracovat ve formátu čtenářská dílna zážitkovým způsobem: účastníci budou v rolích žáků. V prvním bloku si vyzkoušíme knižní loterii - aktivitu, která by se účastníkům mohla hodit při seznamování žáků s novými knihami z třídní nebo školní knihovny. Dále si v tomto bloku vyzkoušíme metodu „skládankového učení". V druhém bloku budeme pracovat ve formátu čtenářská dílna s různými čtenářskými cíli. Ve třetím bloku budeme pracovat ve formátu čtenářská dílna s dětskou knihou a ilustracemi a seznámíme se s metodou „poslední slovo patří mně".
Závěrem se seznámíme s literaturou, která by účastníkům mohla dopomoci při plánování čtenářských dílen.

Požadavek na účastníky:
Přineste si s sebou na seminář knihu, kterou máte aktuálně rozečtenou nebo se ji chystáte číst, a dále jednu knihu, kterou jste četli ve starším školním či dospívajícím věku, a v níž jsou ilustrace, které Vás uchvátily.

Pokud nebude možné, aby seminář proběhl prezenčně, bude se konat on-line formou.

Max. počet účastníků: 15

Cena semináře: zdarma

V případě nejasností se obracejte na: Gabriela Puršlová, purslova@kr-s.cz, tel. 257 280 528.

SEMINÁŘ JIŽ PLNĚ OBSAZEN.