loader

třetí roČNÍK SOUTĚŽE COOL SCHOOL ZNÁ svého VÍTĚZE

První místo a nejvíce bodů za přípravu skvělého videa, souhrnné zprávy i za zábavnou osobní prezentaci získal tým ze Střední průmyslové školy strojírenské a Jazykové školy Kolín pod vedením Lukáše Nováka.

 

V říjnu tohoto roku jsme v rámci projektů IKAP I a IKAP II Středočeského kraje vyhlásili již třetí ročník soutěže Cool School pro žáky středních škol. Letošním tématem byla „Škola budoucnosti 2121" a úkolem účastníků bylo připravit dvouminutové video k tomuto tématu a vypracovat souhrnnou zprávu. Týmy studentů s odborným dohledem pedagoga měly popsat svou vizi budoucí školy, vymyslet jeden nebo více nových předmětů, udělat rozhovor s ředitelem a ukázat, jak škola funguje, třeba i s využitím nových pomůcek, přístrojů a digitálních technologií.

Do soutěže se přihlásilo celkem třináct týmů ze středočeských středních škol a do finále jich postoupilo sedm. 16. prosince 2021 se v Praze uskutečnilo setkání finalistů a odborné pětičlenné komise, na němž děti postupně prezentovaly, proč je právě jejich budoucí škola nejvíc COOL, jak podle nich bude výuka v roce 2121 probíhat, jaké učební pomůcky budou mít v tomto roce k dispozici a v neposlední řadě i co budou studenti a učitelé nosit na sobě.

Po skončení prezentací měla porota opravdu nelehký úkol. Děti totiž s pomocí svých pedagogů prokázaly obrovskou míru kreativity, videa byla ve většině případů opravdu kvalitně natočená a graficky i hudebně hezky zpracovaná, a jejich prezentace, při nichž využily i nejrůznější kostýmy a pomůcky, byly neskutečně zábavné a zajímavé. A co bylo opravdu (a zvlášť v dnešní době) milé a potěšující, bylo to, že si všichni přítomní vzájemně popřáli úspěch a drželi si palce.

Po oznámkování jednotlivých skupin soutěžících porotou byly vyhlášeny výsledky. První místo s nejvíce body jak za zpracované video a zaslanou souhrnnou zprávu, tak i za předvedený výkon při prezentaci náleží týmu studentů ze Střední průmyslové školy strojírenské a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky v Kolíně pod vedením supervizora Lukáše Nováka.

Na druhém místě se umístili žáci Gymnázia Hostivice se supervizorkou Janou Reichelovou a třetí místo připadlo opět Střední průmyslové škole strojírenské a Jazykové škole s právem státní jazykové školy v Kolíně – tentokrát týmu pod vedením Františka Pražáka.

Zasloužené odměny a srdečnou gratulaci si vítězové převzali z rukou vedoucí oddělení koncepce a rozvoje školství Středočeského kraje Věry Chobotové.

Jménem celého týmu projektu IKAP II Středočeského kraje ještě jednou blahopřejeme vítězům a děkujeme všem zúčastněným týmům a jejich supervizorům za vysoké nasazení, snahu a skvělé výkony – pro nás v této soutěži neprohrál nikdo. A už teď se moc těšíme na další ročník soutěže Cool School a věříme, že se opět ponese v tomto přátelském, kreativním, inspirativním a příjemném duchu a všichni si to užijí stejně, jako tomu bylo tentokrát.

.

Cool School 2021_1. místo

Cool School 2021_2. místo

Cool School 2021_3. místo

Cool School 2021_b

Cool School 2021_d

Cool School 2021_a

Cool School 2021_f

Cool School 2021_c

Cool School 2021_e