loader

V Kolíně uspořádali už druhý ročník Veletrhu řemesel

Akce organizovaná kolínskou stavebkou měla u návštěvníků velký úspěch.

 

Ve středu 5. října  2022 uspořádala Střední odborná škola stavební a Středné odborné učiliště stavební, Kolín již druhý ročník akce s názvem „Veletrh řemesel“. Ta byla určena především žákům základních škol, ale i široké veřejnosti.  

Jejím cílem bylo podpořit zájem o polytechniku a motivovat žáky ke studiu technicky zaměřených odborných škol. Na Medvědí louce u školní sportovní haly vyrostla stanoviště, u kterých se hosté mohli seznámit s jednotlivými stavebními řemesly, která se na škole vyučují. Některé jednodušší řemeslné činnosti si pak zájemci mohli vyzkoušet pod vedením učitelů odborného výcviku a šikovných žáků školy sami.

Veletrhu řemesel se také zúčastnily odborné firmy, které dlouhodobě se školou spolupracují, a jež významnou měrou přispěly k tomu, že se návštěvníci dozvěděli spoustu zajímavých informací.

Nechyběl ani zábavný doprovodný program, jehož součástí byly například nejrůznější soutěže zaměřené především na zručnost. Účastníci tak dostali za úkol třeba skládání zámkové dlažby, chůzi na štaflích, jízdu se zednickým kolečkem přes překážky nebo poznávání stavebních materiálů, apod.

Po sychravém září organizátorům přálo naštěstí i počasí, a tak se letošní ročník mohl pyšnit hojnou účastí žáků z řad kolínských i mimokolínských škol a veřejnosti. Druhý ročník Veletrhu řemesel navštívilo zhruba 550 žáků, konkrétně z 2. ZŠ Kolín, 3. ZŠ Kolín, 5. ZŠ Kolín, 1. ZŠ Kolín, ZŠ Zásmuky, ZŠ Červené Pečky, ZŠ Český Brod a ZŠ Starý Kolín.

Představení stavebních oborů touto atraktivní formou se setkalo s příznivým ohlasem všech zúčastněných dětí i dospělých. Poděkování za úspěšnou akci, která se uskutečnila v rámci projektu „IKAP II  Středočeského kraje“ patří všem ze SOŠ a SOU stavební v Kolíně, firmám, které se na Veletrhu řemesel spolupodílely, a především všem malým i velkým návštěvníkům. Věříme, že akce splnila svůj účel a těšíme se na její další ročník.

Veletrh řemesel Kolín_05.10.2022_g.jfif

Veletrh řemesel Kolín_05.10.2022_a.jfif

Veletrh řemesel Kolín_05.10.2022_b2.jpg

Veletrh řemesel Kolín_05.10.2022_d2.jpg

Veletrh řemesel Kolín_05.10.2022_h.jfif

Veletrh řemesel Kolín_05.10.2022_f.jfif

Veletrh řemesel Kolín_05.10.2022_c2.jpg

Veletrh řemesel Kolín_05.10.2022_e2.jpg

Veletrh řemesel Kolín_05.10.2022_i.jfif