loader

SOŠ A SOU STAVEBNÍ KOLÍN ZORGANIZOVALA VELETRH ŘEMESEL

Jeho hlavním cílem bylo podpořit polytechnické vzdělávání a motivovat děti ke studiu.

 

Ve čtvrtek 30. září 2021 uspořádala Střední odborná škola a Střední odborné učiliště stavební v Kolíně pro žáky základních a středních škol i širokou veřejnost „Veletrh řemesel".

Na Medvědí louce u školní sportovní haly tak vyrostla stanoviště, u nichž se všichni návštěvníci mohli seznámit se stavebními řemesly. Několik jednodušších řemeslných činností si také mohli pod vedením učitelů odborného výcviku a žáků školy sami vyzkoušet, čehož řada z nich s radostí využila.

Zpestřením celé akce byl doprovodný program, který zahrnoval například různé soutěže zaměřené na zručnost. Mezi ně patřila třeba jízda se zednickým kolečkem přes překážky, chůze na štaflích, skládání zámkové dlažby nebo poznávání stavebních materiálů a mnoho dalších. Účastníci se při plnění těchto disciplín skvěle pobavili.

Akce se zúčastnily i odborné firmy, které se školou dlouhodobě spolupracují. Návštěvníci tak měli díky jejich přítomnosti možnost poznat řemesla jak z té vzdělávací strany – tedy dozvědět se, jak probíhá jejich výuka, ale také z praktického hlediska, tedy jaká konkrétní řemesla zaměstnavatelé potřebují a jak je využívají při své práci.

Odměnou organizátorům bylo příjemné slunné počasí a hojná účast z řad kolínských i mimokolínských škol a veřejnosti. Veletrh navštívily rovněž děti z mateřské školy a jejich zájem o řemesla všechny mile překvapil. Reakce zúčastněných byly pozitivní a všichni si den naplno užili.

Smyslem celé této akce bylo podpořit polytechnické vzdělávání a věříme, že tento účel byl naplněn. Za SOŠ a SOU stavební Kolín děkujeme všem, kteří na setkání zavítali jako návštěvníci, ale i zmíněným firmám, jež se na úspěšném průběhu Veletrhu řemesel nemalou měrou podílely.

Za IKAP II Středočeského kraje děkujeme organizátorům za skvěle odvedenou práci a těšíme se na další takové smysluplné akce.

Veletrh řemesel_b

Veletrh řemesel_c

Veletrh řemesel_d

Veletrh řemesel_e