loader

 

SOŠ a SOU Neratovice motivuje žáky základních škol k podání přihlášek

Uspořádala pro ně atraktivní soutěž v technických oborech.

 

 

Pomalu, ale jistě se opět blíží přijímací řízení na střední školy. A protože absolventů technických oborů je stále nedostatek, což všichni pociťujeme v každodenním životě, vymýšlí Střední odborná škola a Střední odborné učiliště v Neratovicích nejrůznější aktivity k rozšíření povědomí o těchto přínosných a především perspektivních odvětvích a k motivaci dětí na základních školách k podání přihlášek právě na ně.

Jednou z těchto akcí je například soutěž pro žáky osmých tříd základních škol, která na SOŠ a SOU Neratovice proběhla pod záštitou našeho projektu „IKAP II Středočeského kraje“ dne 9. února 2023 a její zajímavostí je, že ji připravili přímo neratovičtí studenti technických oborů. 

Soutěž byla koncipována tak, že z každé přihlášené školy soutěžilo tříčlenné družstvo celkem v šesti disciplínách. Ty byly skutečně různorodé a na splnění některých zadaných úkolů musely děti vynaložit značné úsilí. Kupříkladu sundat kola z auta, sestavit řetízek z nastříhaných kroužků plastové trubky, postavit komín ze sedmi řad cihel nebo vyšroubovat několik matek z tyčky a vrátit je zpět – to vše se možná zdá na pohled jednoduché, ve skutečnosti jsou to ale náročné činnosti. Naopak třeba slalom s naloženým rudlem a slalom s autíčkem na dálkové ovládání patřily spíše k těm odpočinkovým aktivitám, u nichž se všichni přihlížející zasmáli. 

Všichni soutěžící bojovali „jako lev“, přitom jim ale nechyběl úsměv na tváři a samozřejmě podpora a povzbuzování přítomných spolužáků. K dobré náladě také přispělo chutné občerstvení a hezké ceny pro všechny soutěžící.  

První místo celého klání obsadila Základní škola Kly, na druhém místě se umístily děti ze 3. základní školy Neratovice, třetí místo patří soutěžnímu týmu Základní školy Mělník Pšovka a čtvrté místo náleží žákům Základní školy Jungmannova v Mělníce.

Poděkování za přípravu této zajímavé aktivity patří organizačnímu týmu žáků a pedagogů SOŠ a SOU Neratovice a my máme radost, že se akce vyvedla a všem zúčastněným se moc líbila. 

Neratovice 2023_m.jpg

Neratovice 2023_d.jpg

Neratovice 2023_k.jpg

Neratovice 2023_b.jpg

Neratovice 2023_g.jpg

Neratovice 2023_l.jpg

Neratovice 2023_e.jpg

Neratovice 2023_j.jpg

Neratovice 2023_h.jpg

Neratovice 2023_i.jpg

Neratovice 2023_f.jpg

Neratovice 2023_c.jpg

Neratovice 2023_a.jpg