loader

SOŠ a SOU Horky nad Jizerou zorganizovala gastronomickou soutěž

Klání s názvem „Talířový dezert“ se uskutečnilo pod záštitou středočeského radního Milana Váchy.

 

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horky nad Jizerou, která je naším projektovým partnerem, uspořádala dne 15. března 2023 zajímavou gastronomickou soutěž určenou pro zájemce z řad studentů gastro oborů.

Záštitu nad touto akcí, nazvanou „Talířový dezert“, převzal radní Středočeského kraje pro oblast vzdělávání a sportu Mgr. Milan Vácha a zúčastnilo se jí celkem šest týmů ze tří středočeských škol, konkrétně ze Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Horky nad Jizerou, Střední odborné školy a Středního odborného učiliště, Městec Králové a Středního odborného učiliště společného stravování, Poděbrady.

Organizátor soutěže si v nově vybaveném Gastrocentru připravil pro soutěžící skutečně nelehký úkol. Před samotným začátkem vlastní praktické části museli účastníci této akce vypracovat vědomostní test, který obsahoval celkem dvacet otázek z gastronomie. Po testu pak již následovala samotná soutěž, tedy příprava talířového dezertu, jehož podmínkou bylo dodržení celkové hmotnosti 120 gramů, a to včetně ozdoby a omáčky. Na talíři se přitom musela nacházet smetana, ovoce a také pokrm, který odpovídá kritériím zdravé výživy.

Na celkovou přípravu čtyř porcí talířového dezertu měly soutěžní týmy šedesát minut. Své dezerty pak týmy prezentovaly porotě a je nutno podotknout, že ta opravdu neměla snadné rozhodování. Vybrat totiž ten nejlepší talířový dezert byl doslova nadlidský úkol, protože účastníci soutěže vynaložili všechny své síly a výsledky jejich snah byly ohromující.

Vítěz však může být jenom jeden a ocenění za nejlepší talířový dezert tak získaly Denisa Antošová a Magdaléna Kločková, které jsou žákyněmi třetího ročníku oboru cukrář ze SOŠ a SOU Horky na Jizerou.

Jak ale řekla ředitelka pořádající školy a zároveň také ředitelka celé soutěže Markéta Klímová Ulmanová, vítězi jsou v tomto klání úplně všichni, kteří se tohoto atraktivního souboje zúčastnili, protože bylo zcela patrné, že je jejich práce baví a dávají do ní srdce. V závěru pak zaznělo od paní ředitelky přání, aby všichni soutěžící své znalosti a dovednosti již brzy naplno zužitkovali ve svém dalším profesním životě.

Horky n. Jizerou_soutěž 2023_d.jpg

Horky n. Jizerou_soutěž 2023_e.jpg

Horky n. Jizerou_soutěž 2023_g.jpg

Horky n. Jizerou_soutěž 2023_n.jpg

Horky n. Jizerou_soutěž 2023_a.jpg

Horky n. Jizerou_soutěž 2023_i.jpg

Horky n. Jizerou_soutěž 2023_k.jpg

Horky n. Jizerou_soutěž 2023_p.jpg

Horky n. Jizerou_soutěž 2023_o.jpg

Horky n. Jizerou_soutěž 2023_b.jpg

Horky n. Jizerou_soutěž 2023_f.jpg

Horky n. Jizerou_soutěž 2023_h.jpg

Horky n. Jizerou_soutěž 2023_s.jpg

Horky n. Jizerou_soutěž 2023_c.jpg

Horky n. Jizerou_soutěž 2023_j.jpg

Horky n. Jizerou_soutěž 2023_l.jpg

Horky n. Jizerou_soutěž 2023_q.jpg

Horky n. Jizerou_soutěž 2023_m.jpg

Horky n. Jizerou_soutěž 2023_r.jpg