loader

Sada pro virtuální realitu na Gymnáziu a Střední odborné škole pedagogické Čáslav

Zapojením do projektu IKAP II se nám otevřely nové možnosti a posunuli jsme se blíže novým metodám výuky a učení se prostřednictvím technologií virtuální reality. Za finanční spoluúčasti projektu se nám podaří rozšířit sadu pro virtuální realitu VR Edu Pack, kterou škola vlastní.


Technologie virtuální reality učitelům i žákům umožní vidět a zažít to, co v reálném životě zažít nelze. Nabízí širokou škálu možností, jak oživit výuku, přiblížit probíranou látku, ale především nabízí jiný úhel pohledu na problematiku, kterou žáci mohou jinak obtížně chápat. Tím, že probíranou látku obohatí o zážitek, který přímo s učivem souvisí, usnadní a zrychlí proces pochopení a zapamatování.


Aktuálně máme k dispozici sadu Virtual Lab Edu Pack, která obsahuje VR Brýle Oculus Quest pro žáky, což je pokročilé zařízení pro virtuální realitu, nabízí možnosti pohybu, lepšího zobrazení, ovladačů a tím i široké možnosti práce s technologií. Pro učitele je nezbytný notebook s velkým výkonem, který zajišťuje možnost vysokého rozlišení a zobrazení detailu, VR Brýle umožňují jedno z nejvyšších rozlišení obrazu.


S celou sadou se postupně seznamujeme a zjišťujeme, jak ji využít pro vzdělávání pedagogů i žáků. Prozatím jsme se vypravili do blízkosti predátorů z říše zvířat, na oběžnou dráhu planety Země a prozkoumali opěrnou soustavu lidského těla. Rádi bychom toto vybavení využili v hodinách matematiky, chemie nebo výuky cizích jazyků, kde by dvojí zážitek z výuky jistě velmi pozitivně ovlivnil pochopení probírané látky.

thumbnail_P_08_VR2   thumbnail_P_08_VR_   thumbnail_P_08_Virtuální_realita_sada2