loader

Poslední soutěž v našem projektu zná své vítěze

O první místo za vytvoření nejlepšího maskota školy se popralo pět finalistů vybraných z celkem šestnácti přihlášených týmů. 

 

Úkolem žáků středních škol v posledním letošním ročníku naší soutěže "Tvoř jako Leonardo" bylo vymyslet a vytvořit co nejoriginálnějšího maskota školy a zajímavě ho pojmenovat. Podmínkou přitom bylo, že maskot musí souviset se školou, tj. musí jasně reprezentovat její zaměření

Přihlášení soutěžící museli nejdříve předložit návrh maskota spolu se shrnutím zrodu myšlenky (příběhu maskota) a také vylíčit proces zhotovení maskota. Součástí požadovaných podkladů byl rovněž plán marketingového použití, tedy kde všude a jakým způsobem by mohl být maskot využit ku prospěchu školy. 

Do naší poslední soutěže v projektu "IKAP II Středočeského kraje" se přihlásilo celkem 16 týmů, z nichž musela odborná porota vybrat pět finalistů. A je nutno zmínit, že porota letos opravdu neměla lehký úkol, protože všichni přihlášení předvedli velkou míry kreativity a originality a jejich maskoti byli prostě skvělí.

S vítěznými týmy z prvního kola jsme se pak sešli v pondělí 12. června 2023 v prostorách pražského konferenčního centra vedle.space, kde si soutěžící připravili prezentaci reálného modelu svého maskota a představili ho před odbornou porotou. Pětičlenná komise při jednotlivých vystoupeních studentů hodnotila srozumitelnost a komplexnost představení příběhu maskota (trefnost vyjadřování, popsání hodnot, které symbolizuje, spojitost maskota s charakterem školy, kvalitu zpracování vyhotoveného maskota, živou ukázku využitelnosti maskota, atd.), ale také umělecký dojem z vystoupení, originalitu nápadu, zapojení všech členů týmu i jejich supervizorů, styl komunikace, výrazové prostředky (výslovnost, hlasitost), interakci s publikem či pohotovost při odpovídání na dotazy poroty, apod.  

Po sečtení hodnocení poroty pak byly slavnostně vyhlášeny výsledky. Srdečnou gratulaci a zasloužené odměny předal vítězům radní pro oblast vzdělávání a sportu Středočeského kraje Milan Vácha

Na prvním místě se zcela zaslouženě umístil tým studentů ze Střední odborné školy stavební a Středního odborného učiliště stavebního v Kolíně pod vedením supervizorky Gabriely Škapové. Ti velice originální formou představili svého maskota Stavomila Kolínského neboli STAVÍKA. Stavík reprezentuje všechny obory, které škola nabízí a vyučuje, má podobu domečku a je k dispozici v různých provedeních - od živého maskota, plyšové ztvárnění až po třeba zajímavé klíčenky nebo formičky na vánoční cukroví. 

Druhé místo náleží týmu ze Střední zdravotnické a Vyšší odborné školy zdravotnické Nymburk, jehož vedení se ujala supervizorka Eva Rejmontová. Děvčata vytvořila dokonalého maskota ZUBÍNKA, který je přesně 155 cm vysoký (pozorní čtenáři si jistě uvědomí odkaz na telefonní číslo zdravotnické záchranné služby) a díky nástrojům, které má na sobě, je jasné, na co vše se na nymburské zdrávce zaměřují. Zubínek najde své uplatnění při představování školy na různých akcích, ale uklidňovat bude také třeba žáky při zkouškách, apod.          

Třetí místo připadlo žákům Středního odborného učiliště společného stravování v Poděbradech se supervizorkou Klárou Schulzovou. Jejich maskotem se stala plyšová kočka KNEDLOŠKA, kterou si sami ušili, oblékli a vybavili ji potřebným nářadím k vaření a pečení. A pokud se ptáte, proč si žáci z Poděbrad vybrali právě kočku, tak vězte, že proto, že je velmi čistotná - stejně jako oni vé své praxi v kuchyni, také je velice hbitá a ani tato vlastnost není budoucím kuchařům, pekařům, cukrářům a číšníkům cizí, a v neposlední řadě ráda spí, což prý studující poděbradské "knedlíkárny" po náročných praxích rovněž rádi praktikují. 

O čtvrté a páté místo se pak podělil tým ze Střední zdravotnické a Vyšší odborné školy zdravotnické Mladá Boleslav s medvídkem Srdíčkem a tým Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Horky nad Jizerou s dráčkem Horečáčkem

Věříme, že si děti celou soutěž užily, strávily společně příjemný čas při vymýšlení a vytváření svých maskotů a zapojily svou kreativní stránku. Maskoti, které jsme měli tu čest vidět, skutečně dokonale reprezentují jejich školy a jistě najdou široké uplatnění v praxi a přinesou nejen žákům daných škol, ale i všem ostatním štěstí a úsměv na tváři.   

Na závěr bychom chtěli ještě jednou jménem celého týmu projektu "IKAP II Středočeského kraje" srdečně poblahopřát a poděkovat všem přihlášeným a zúčastněným týmům a jejich supervizorům za to, že se s nadšením zapojili do posledního ročníku soutěže "Tvoř jako Leonardo" a ukázali nám, jak jsou nápadití, šikovní a originální.

Leonardo_a.jpg

Leonardo_b.jpg

Leonardo_d.jpg

Leonardo_f.jpg

Leonardo_c.jpg

Leonardo_e.jpg

Leonardo_g.jpg