loader

Odborná stáž ve firmě

Začátkem měsíce března 2020 VOŠ, SPŠ a OA Čáslav navázala spolupráci s firmou Auto – Elektro Roman Kout. Tato firma se nachází v obci Hlízov nedaleko od Kutné Hory. Byla založena před dlouhými lety panem Pavlíkem, který ji v posledních letech předal právě panu Koutovi. Firma se zabývá běžnou opravou motorových vozidel všech značek, ale převážná většina zakázek je v oblasti elektriky a diagnostiky elektrických zařízení a částí motorových vozidel. Specializuje se na opravy spouštěčů, alternátorů a dynam všech různých značek.


Mezi majitelem firmy a vedením školy, byla navázána vzájemná spolupráce v oblasti odborného vzdělávání pedagogů. Firma nabídla možnost odborné praxe v oblasti auto-elektriky a autodiagnostiky motorových vozidel.


Odborná stáž pedagoga, která proběhla ve dnech 9. a 10. 3. 2020, byla tedy převážně zaměřena na vyhledávání závad v oblasti elektrických a elektronických zařízení motorových vozidel a jejich oprava, komunikace s řídícími jednotkami motorových vozidel a vyhledávání závad pomocí sériové a paralelní diagnostiky.

Fotografie naleznete ZDE.

Hlízov1

Implementace Krajského akčního plánu Středočeského kraje
Registrační číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_034/0008655
Klíčová aktivita KA2: Podpora ICT kompetencí a rozvoj výuky cizích jazyků