loader

Literárně historická procházka Kutnou Horou

Nádherně strávený čas mezi historií a současností.

 

SOU a SOŠ stavební Kolín spolupracuje v rámci čtenářské gramotnosti s několika školami. Jednou z nich je i 7. ZŠ Kolín, se kterou "stavebka" uskutečnila projektový den na téma Literárně historická procházka Kutnou Horou.

Akce byla odměnou pro všechny účastníky čtenářského klubu z této školy pod vedením Mgr. Elen Jouzové.

A co se tedy 10. 6. 2021 událo? První zastávka byla v Muzeu knihtisku, které se nachází pod Jezuitskou kolejí. Žaci zhlédli všechny tiskařské i razičské stroje, které se používaly k výrobě knih. Dokonce si každý sám mohl vytisknout fotografii historické Kutné Hory a vyrazit si na ni stříbrnou pečeť. Vznikl tak velmi originální výtisk pohlednice. Dále se žáci seznámili s ostatními modernějšími tiskařskými stroji, které si mohli ručně vyzkoušet. Další zastávkou byl Chrám svaté Barbory, kde si žáci vyslechli velmi působivou přednášku o všech detailech vzniku této úžasné památky.

Žáci i paní učitelka projektový den popsali těmito slovy: "Byl to nádherně strávený čas mezi historii a současností, neboť po ránu jsme měli všechna památná místa opravdu jen a jen pouze sami pro sebe."

 

KH 3

KH 4

KH 2