loader

KROUŽEK "MLADÝ ŘIDIČ" PŘIPRAVUJE DĚTI NA RŮZNÉ SITUACE

SOŠ a SOU Neratovice organizuje tuto zájmovou aktivitu pro děti ze základních škol.

 

Epidemiologická situace se trochu uklidnila, hygienická opatření byla rozvolněna, a tak mohla Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Neratovice začít se svým kroužkem nazvaným "Mladý řidič". Ten je určen žákům ze základních škol a probíhá v rámci klíčové aktivty 3 (Vzdělávání pro trh práce) projektu "IKAP II Středočeského kraje".

Všichni víme, že řidičský průkaz je dnes velice potřebný a mnozí zaměstnavatelé ho od svých uchazečů o práci vyžadují hned v počátku. Ten sice kroužek SOŠ a SOU Neratovice dětem ještě nezajistí, ale naučí je, jak se chovat v situacích, které provoz na silnicích přináší. 

A protože se provoz u nás každým rokem zvyšuje, k tomu ho komplikují neustálé uzavírky, objíždky a opravy po celé republice a ve velkém také přibývá nehod a zranění, je velice důležité, aby děti jako účastníci provozu alespoň trochu rozuměly dopravní tématice a byly tak například při svých cestách do a ze školy (ať už pěšky nebo třeba kole či koloběžce, apod.) v bezpečí

Děti si na kroužku pod vedením učitele autoškoly zkouší různé situace a dozvídají se, jak na ně správně reagovat. Příjemné počasí, které dosud panovalo, jim umožnilo "trénovat" venku a využít také modely aut na dálkové k simulaci různých problémů, ke kterým v provozu může dojít. To samozřejmě všechny moc bavilo.

Přejeme všem mladým řidičům, ať se jim na kroužku líbí i nadále a věříme, že díky zkušenostem, které na něm posbírají, budou na silnicích nejen v bezpečí, ale také se jim jednou podaří získat skutečný řidičský průkaz a najezdit mnoho šťastných kilometrů bez nehod.   

 

Neratovice_autokroužek_b

Neratovice_autokroužek_a