Je Keňa opravdu tak vzdálenou zemí?
Keňská republika je přímořský stát ve východní Africe při pobřeží Indického oceánu. Keňa je známá svými národními parky v savaně a velkou vůlí lákat zahraniční turisty. Země je prezidentskou republikou. Keňa je pojmenována po nejvyšší hoře Mount Kenya, nacházející se uprostřed státu. Nairobi je hlavním a největším městem Keni. Zákonodárným sborem země je Národní shromáždění. Praha od Nairobi je vzdálená 6.095,99 km.
To vše jsme si našli na Wikipedii. Ale jací lidé zde žijí a jak? A je opravdu tak daleko od nás? Zjišťujeme značné mezery a zdá se nám, že tato pro nás exotická a neznámá země je nám velice vzdálená.
Ve čtvrtek 28. listopadu 2019 jsme měli možnost přivítat u nás na VOŠ, SPŠ a OA Čáslav pana Kaveza Aggrey Illimbeva z Keňské republiky. V rámci zdokonalení naší přípravy a komunikace v anglickém jazyce. Pan Aggrey je artista, v současné době v angažmá Národního cirkusu originál Berousek s.r.o. Na školu přijel jako klient naší fiktivní firmy A-TREEUM s.r.o. založenou studenty 2. ročníku VOŠ. Zajímal se o možnost vypracování projektu pro školu v Nairobi. Studenti 1. ročníku jej seznámili s naší školou, a studenti 2. ročníku představili vlastní projekt. Při následné diskusi jsme pak zjišťovali, jak snadné je zkrátit vzdálenosti především mezi lidmi. Pan Aggrey si na závěr své návštěvy prohlédl i naši školu, dílny, výpočetní techniku....... Studenti tak získali fiktivní klienty i v Keňské republice.
No a odpověď na otázku z úvodu? Keňa je sice dle mapy snad trošku dál, ale lidé jsou stejně srdeční a přátelští jako u nás. Ne, Keňa opravdu není tak daleko od nás.
Klíčová aktivita KA2: Podpora ICT kompetencí a rozvoj výuky cizích jazyků