loader

Dílničky pro mateřské školky

V úterý 25. února 2020 se uskutečnila další ze série aktivit, které na naší škole připravujeme pro děti z mateřských škol. Nese názevDílničky pro MŠ a její náplní je hravou formou přiblížit dětem základy techniky.

Se svými učitelkami k nám přišlo dvacet dva capartů z Mateřské školky Masarykova Čáslav. Tito předškoláci měli možnost seznámit se s prostředím střední průmyslové školy a pod pedagogickým dohledem a dohledem studentů SŠ si vyzkoušeli mnoho praktických věcí.Po přivítání byli malí pracovníci rozděleni na dvě části a za doprovodu průvodců, kterými byli žáci naší školy, si jednotlivé skupinky postupně prošly třemi místy naší školy. Prvním zastavením byla školní dílna - truhlárna, kde si dětičky vyzkoušely zatloukání hřebíčků, pilování, hoblování a řezání. Dalším místem byla zámečnická dílna - zámečna, ve které děti poznávaly různá nářadí a vyzkoušely si zašroubovat šroubky a matičky nebo ohýbat plechy. Posledním místem návštěvy bylalaboratoř elektro a automatizace, kde žáčci viděli, jakými pomocníky v technice jsou vzduch a elektrika, dále se seznámili s roboty, poznali sílu stlačeného vzduchu a zjistili, jak vypadá magnetické pole.

Na závěr byli malí pracanti od pedagogů i studentů/průvodců pochváleni za odvedenou práci v dílnách a domů si každý z nich odnesl malý dáreček - dřevěnou kostku, kterou vyrobili studenti SŠ v rámci odborné praxe. A také pamětní list a malou sladkou odměnu.


Aktivita proběhla v rámci projektu IKAP – klíčová aktivita KA 3: Podpora polytechnického vzdělávání.

Fotografie naleznete ZDE.

   DSC_0033