loader

DílničkA pro mateřské školky

Ve čtvrtek 28. listopadu 2019 se uskutečnila na VOŠ, SPŠ a OA Čáslav již tradiční Dílnička pro MŠ, kterou na naší škole připravujeme pro děti z mateřských škol. Náplní této dílničky je hravou formou přiblížit dětem základy techniky.

Do školy dorazilo 19 předškoláků z Mateřské školy U Bašty Čáslav. Tito malí žáčci měli možnost seznámit se s prostředím střední průmyslové školy a pod pedagogickým dohledem a dohledem studentů SŠ si vyzkoušeli mnoho praktických věcí.

Pro děti byly připraveny 3 dílny – truhlárna, zámečna a laboratoř elektro a automatizace. Malí žáčci byli rozděleni do dvou skupin, aby si mohli svou zručnost vyzkoušet. V truhlářské dílně zatloukali hřebíčky, pilovali, hoblovali, řezali a poznávali nářadí. V zámečnické dílně šroubovali šroubky a matičky či se snažili ohýbat plechy. V laboratoři elektro a automatizace žáčci viděli, jakými pomocníky v technice jsou vzduch a elektrika, dále se seznámili s roboty, poznali sílu stlačeného vzduchu a zjistili, jak vypadá magnetické pole.

Na závěr byli malí pracanti od pedagogů i studentů/průvodců pochváleni za odvedenou práci v dílnách a domů si každý z nich odnesl malý dáreček - dřevěnou kostku, kterou vyrobili studenti SŠ v rámci odborné praxe. A také pamětní list a malou sladkou odměnu.

Aktivita proběhla v rámci projektu IKAP – klíčová aktivita KA 3: Podpora polytechnického vzdělávání.

   Čáslav_Dílničky 4

Čáslav_Dílničky 2