loader

Časopis žáků Gymnázia Hostivice je nejlepší

Časopis GéHáČKO zvítězil ve Středočeském kraji a postupuje do celostátního kola soutěže.

 

Žáci naší partnerské školy - hostivického Gymnázia - se v roce 2020 rozhodli, že si budou vydávat svůj vlastní časopis. Ten nazvali GéHáčko a díky podpoře projektu "IKAP II Středočeského kraje" se dočkal již osmi vydání.

Všechna čísla jsou plná zajímavých informací nejen ze školního prostředí, ale i z dění v Hostivici, České republice i ve světě. Žáci ho vydávají jak v tištěné formě, tak i v elektronické podobě a pyšnit se kromě atraktivního obsahu může také úžasným grafickým zpracováním. Děti svému časopisu věnují opravdu spoustu svého času a nadšení a na výsledku je to více než znát. O každé nové vydání je vždy velký zájem, čtenáři z řad studentů, pedagogů a dalších se ho nemohou dočkat.

To vše ocenila porota krajského kola soutěže Školní časopis roku 2022, kterou pořádá Asociace středoškolských klubů České republiky ČR. Časopis GéHáčko získal první místo v kategorii "Gymnázia" a v kategorii "Webové noviny a časopisy" obsadil krásné druhé místo

Nyní žácí postupují se svým časopisem do celostátního kola soutěže. Jedná se přitom o již šestnáctý ročník této celostátní postupové soutěže a setkání finalistů proběhne 25. listopadu tohoto roku na Fakultě sociálních studií v Brně, jako součást akce Multimediální den 2022. 

My všem, kteří se na přípravě a zpracování časopisu GéHáčko podílejí, opravdu srdečně gratulujeme k tomuto obrovskému úspěchu, kterého se jim podařilo dosáhnout. A samozřejmě držíme týmu Gymnázia Hostivice všechny palce, které máme, aby to stejně dopadlo i v celostátním kole soutěže "Školní časopis roku 2022". Za své úsilí a skvělou práci si to na sto procent zaslouží.

Géháčko_b.jpg

Géháčko_d.png

Géháčko_a.jpg

Géháčko_e.png

Géháčko_c.jpg